Přihlaste se za early-bird cenu!

Otázky a odpovědi

Záleží nám na tom, aby byl kurz pro vás opravdu užitečný. Připravily jsme proto odpovědi na otázky, na které se nás nejčastěji ptáte. Pokud zde vaši otázku nenajdete, bez váhání nám napište či zavolejte a probereme vaši jedinečnou situaci individuálně.

1. Můžu se zúčastnit, když ještě nemám hotový výcvik?

Určitě. Kurz bude užitečný těm, kteří jsou ve fázi přípravy soukromé praxe nebo ji před nedávnem zahájili. Pomůže vám nastavit si podnikání podle vašich představ, zkušeností a potřeb, v souladu s životní a pracovní etapou, ve které se nacházíte. Možná pracujete s klienty*kami v zaměstnání a chcete přejít na volnou nohu, možná jste se v průběhu výcviku rozhodl*a zahájit vlastní praxi a chcete ji dále rozvíjet nebo máte pár klientů po práci a rádi byste svou praxi rozšířili. Pokud spadáte do některé z těchto skupin, věříme, že z našeho kurzu můžete výrazně profitovat. Tvořily jsme jej přesně pro vás.

U koučů*ek předpokládáme, že právě absolvují či absolvovali výcvik v koučování v rozsahu min. 120 hodin, s akreditací MŠMT, EMCC či ICF. Ozvěte se Lence, pokud si nejste jistí. Jde nám o to, aby v kurzu byli koučové*ky s relevantním odborným zázemím, ne rychlokurzem. 

2. Nevadí, že ještě nepracuji s klienty*kami? 

Nevadí. Obsahem kurzu je příprava na úspěšné podnikání, nejde o supervizní práci. Po absolvování kurzu budete mít konkrétnější vizi, jakou praxi chcete budovat, budete vědět, co vás čeká za formality, jak přemýšlet o financích a cenách, kam cílit a jak promovat své služby a další praktikálie. 

Klikněte a můžete začít psát. Labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad minima veniam quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur quis autem vel eum iure reprehenderit.

3. Jsem pomáhající profesionál*ka v jiné oblasti. Můžu se zúčastnit? 

V minulosti se našeho kurzu zúčastnilo např. několik krizových interventů*ek či adiktologů*žek se záměrem poskytovat tyto služby v soukromém sektoru. Vzhledem k tomu, že je kurz cílený na podnikatelské dovednosti, které jsou do velké míry univerzální (alespoň v oblasti pomáhajících profesí), věříme, že je kurz dobrá volba i pro vás. Podporují to i zpětné vazby. Jen buďte připraveni, že když se budeme bavit o odborných kompetencích, budeme se opírat o standardy pro psychoterapii a koučování. Věříme, že své oborové standardy si snadno doplníte. 

4. Má pro mne kurz smysl, když chystám praxi na Slovensku/v jiné zemi? 

Máme radost, že se o nás ví i za hranicemi. Kurz je připravený jako informační, motivační a kolegiální podpora pro podnikání v oboru pomáhajících profesí. Jeho hlavní náplň je nezávislá na zemi podnikání (vize, podnikatelský mindset, cenotvorba, marketing...), zároveň zohledňuje legislativu a odborné standardy platné v ČR. Rády kolegy*ně z jiných zemí v kurzu uvítáme, jen prosím vezměte na vědomí, že nepokrýváme legislativní specifika jiných zemí. Praktickou využitelnost kurzu nám potvrdili i zahraniční*é účastníci*e z minulých ročníků kurzu.

5. Kolik času mi kurz zabere?

Každý týden (s výjimkou volných týdnů) proběhne živé online setkání, které vám zabere 3 hodiny. Pokud se nebudete moci zúčastnit, dostanete záznam. Po celých 10 týdnů kurzu máte k dispozici naši mentoringovou podporu a podporu ostatních účastníků v uzavřené FB skupině a dvakrát se můžete zúčastnit peer setkání  - jak moc se v našem společenství budete angažovat je na vás. Mailem vám budeme zasílat další informace a materiály, kterých záměrem je poskytnout vám komplexní podporu. Některá témata budou pro vás relevantní, jiná možná už budete mít zpracovaná nebo je odložíte na později. Obecně platí: čím víc do kurzu ze sebe vložíte, tím více si z něj odnesete - zároveň uděláme všechno pro to, aby byl kurz podpůrným prostorem, nikoliv zdrojem stresu. Velmi dobře chápeme (a nabádáme k tomu i v našem kurzu), že hlídání vlastních hranic a prioritizace jsou důležité. Pokud si můžete na kurz vyčlenit v průměru 5 hodin týdně (včetně online setkání), považujeme to za dobré podmínky. 

6. Co když nebudu kurz stíhat? 

Máme plné pochopení, že někdy přijde náročný týden a času je méně. Když budete mít kapacitu menší, doporučujeme vám dát prioritu živému setkání (resp. záznamu z něj), k dalším úkolům se můžete vrátit i později. Tato "minimalistická varianta" vám zajistí, že neztratíte kontinuitu a budete v obraze, co se v kurzu děje. Po 4. týdnu bude pauza, kdy bude prostor se k tématům vrátit a dodělat, co vám dává smysl. Stejně tak na závěr kurzu - než se definitivně rozloučíme, budeme vám ještě k dispozici ve FB skupině, aby byl prostor vše dobře uzavřít. Všechny materiály vám zůstávají i po skončení kurzu a stejně tak přístup do FB skupiny. 

7. Nemám s tímto typem online kurzu zkušenost - zvládnu to?

Technická stránka kurzu je velmi jednoduchá, nepotřebujete žádné speciální dovednosti. Je ale pravda, že online kurzy vyžadují specifický způsob studia a více vlastní aktivity a organizovanosti, jinak jsou ale plnohodnotnou formou rozvoje, která má také mnoho jedinečných výhod (dostupnost odkudkoli, velkou část pracujete ve svém vlastním tempu a čase, který si zvolíte, téměř nepřetržitě dostupná podpora apod.). My se budeme snažit vám pro váš rozvoj vytvořit co nejlepší podmínky - i proto doplňujeme kurz podpůrnou FB skupinou a zařadily jsme do něj i peer setkání.

8. Kolik bude účastníků*ic?

Chceme, aby naše podpora byla co nejnízkoprahovější a kurz byl dostupný všem, kdo o něj stojí. Proto jsme zvolily online formu a proto nelimitujeme počet účastníků. Zároveň máme zkušenost, že kolegiální podpora je velmi ceněnou a funkční součástí a větší skupina zaručuje větší rozmanitost i více inspirace. Dle zkušenosti z minulých běhů očekáváme, že se počet účastníků bude pohybovat kolem 50-70. Jsme přesvědčené, že také z této mnohosti budete profitovat při sdílení zkušeností, vzájemném inspirování se, v získané zpětné vazbě.

9. Bude ze Zoomových setkání záznam? 

Ano, setkání budeme nahrávat. Důraz v nich bude na společnou práci "teď a tady" a jejich hlavní náplní bude tvorba praktických výstupů (ceník, kontrakt, texty na web apod.), proto pokud to bude jen trochu možné,  určitě doporučujeme se zúčastnit naživo. 

10. Nemám Facebook. Vadí to?  

Podpora ve facebookové skupině je oceňovanou součástí kurzu. Je to ale na vás. V minulosti i lidé, kteří na facebooku nebyli/být nechtěli, si pro účely kurzu účet zřídili, ale není to nevyhnutné.

11. Dostanu certifikát? 

Některé výcvikové instituty započítávají hodiny do dalšího vzdělávání. Potvrzení o absolvování kurzu získáte od nás na vyžádání.  

...a možná najdete svou odpověď v referencích našich absolventů*ek...

Nenašli jste, co jste hledali? Kontaktujte nás.

Lektorky:

Mgr. Barbara Ernest

PhDr. Lenka Šilerová, Ph.D. 

Telefonní číslo:

(+420) 774 235 225 (Barbara)

(+420) 774 602 582 042 (Lenka)

E-mail:

info@proplujme.cz

Instagram:

71972919

Zápis v živnostenském rejstříku vedeném živnostenským úřadem na MMZ pod č.j. ZL-L/531/06-F(Ev.č. 37050268013)